دنیای مد

با این ترفندها چشم ها را درشت جلوه دهید

خیلی از افراد از ریز بودن چشم ها ی خود ناراضی هستند. این افراد معمولا آرزو می کنند که ای کاش چشمانی درشت و زیبا داشتند.

امروز می خواهیم روشی را به شما معرفی کنیم که به آن بتوانید به آرزوی خود برسید. داشتن چشمان درشت یکی از معیارهای زیبایی شناخته می شود. حال اگر از این موهبت بی بهره هستید نگران نباشید. در مطلب زیر به شما راه کارهای حل این مشکل را نشان می دهیم.

پس اگر شما نیز به دنبال داشتن چشمانی درشت هستید با حالیشه همراه باشید.

نکات آرایشی برای ایجاد چشم های درشت

معمولا چشمان یکی از مهمترین اعضای چهره برای نشان دادن زیبایی است. چشم که به دریچه روح نیز شهرت دارد بسیار عضو مهمی در صورت شما به حساب می آید. اگر به دنبال این هستید که چشمانی درشت داشته باشید لازم است چند مسئله را رعایت کنید. بعد از رعایت این نکات می توانید از نتیجه حاصله لذت ببرید.

با این ترفندها چشم ها را درشت جلوه دهید

ابرو های خود را مرتب کنید

شکل دادن به ابروها یک از مهمترین روش ها برای رسیدن به چشم های درشت و زیبا است. در ابتدای این کار باید توجه کنید که ابروهایتان نه نازک باشد و نه بسیار ضخیم. نکته دوم در مورد ابرو این است که باید بدانید ابروهای کونا صورت شما را تپل و گرد نشان خواهد داد. این گرد و تپل بودن صورت باعث می شود چشم های شما فرو رفته تر به نظر بیاید. پس بهتر است برای جلوگیری از این کار انتهای ابرو های خود را کوتاه نکنید.

حال اگر ابروها شما به صورت طبیعی کوتا است بهتر است با استفاده از خط مداد ابرو یا سایه ابرو های خود را کمی بلندتر کنید. نکته دیگر که در مورد ابرو ها باید رعایت کنید این است که آن ها را به درستی تمیز کنید. زیرا اگر آن ها را به خوبی تمیز نکنید سایه موهای دیگر توجه را از چشم های شما برمی دارد.

با این ترفندها چشم ها را درشت جلوه دهید

سیاهی دور چشم ها را نابود کنید

یکی از نکاتی که برای درشت نشان دادن چشم باید رعایت کنید از بین بردن سیاهی های دور چشم است. این سیاهی ها تاثیر بسزایی در جلوه چشم شما دارد. هرچه این سیاهی ها را کمتر کنید چشم شما درشت تر به نظر می رسد. به همین دلیل است که امروزه استفاده از کانسیلر و پرایمر های دور چشم بسیار زیاد شده است.

در آرایش های امروز استفاده از مواد از بین برنده ی سیاهی دور چشم جز جدایی ناپذیر میکاپ حساب می شود. در حال حاضر کانسیلر بیشترین استفاده را برای این منظور دارد.

از بین بردن پف و چروک پشت چشم ها

وقتی که پف پشت چشم هایتان یا چروک پشت پلک شما زیاد باشد. یا پلک شما افتاده باشد مطمئنا برای داشتن چشم های درشت و کشیده باید حتما از پرایمر چشم استفاده کنید.

باید گفت برای داشتن چشمانی درشت پف پشت پلک یک عامل مخرب است. پف و چروک پشت چشم را تا حدودی می توان با آرایش خوب برطرف کرد. ولی در مجموع بهتر است از راه های پیشگیری از ایجاد آن استفاده کنید.

از هایلاتیر استفاده کنید

استفاده از هایلایتر برای داشتن چشمان بزرگ بدین صورت است که شما می توانید بعد از استفاده از کانسیلر و پخش کردن آن می توانید کمی از هایلایتر را زیر پلک های خود پخش کنید و درخشندگی و بازتاب نور زیر چشم خود را بیشتر کنید در ضمن استفاده از هایلایتر یا سایه چشم روشن گوشه چشم نیز می تواند یکی از ترفندهای درشت تر کردن چشمانتان باشد.

با این ترفندها چشم ها را درشت جلوه دهید

استفاده از مداد چشم

مداد چشمان محصولی است که برای کشیدن خط داخل یا پشت چشمان استفاده می شود. کشیدن این خط می تواند به زیبایی چشمان ، تیره تر و بلند تر شدن مژه ها کمک کند. مداد چشمان جز پر استفاده ترین لوازم آرایش است. باید گفت حتما در کیف هر خانمی چند تا از آن ها را پیدا خواهید کرد.

شما می توانید با استفاده از مداد سفید در داخل چشم خود چشمهایتان را درشت تر نشان دهید. همچنین شما می توانید با استفاده از یک مداد مشکی پشت پلک هایتان را مشکی کنید. و با این کار چشم خود را درشت تر جلوه دهید.

با این ترفندها چشم ها را درشت جلوه دهید

استفاده از خط چشم

خط چشم مدل های مختلفی دارد که انتخاب از میان آن ها کاملا سلیقه ای است. این محصول مانند مداد در کیف آرایش اکثرا خانم های پیدا می شود. تمامی مدل های خط جشمان با ساختار متفاوت دارای یک عملکرد است این محصول برای فرم دادن و حالت دادن به چشمان طراحی شده است.

برای بزرگ نشان دادن چشمان می توانید از خط جشمان به جای مداد استفاده کنید. ممکن است خط چشم مشکی جلوه ای بی نظیر داشته باشد اما خط روشن و به ویژه سفید در بزرگ نشان دادن جشمان شما تاثیر گذار است.

با این ترفندها چشم ها را درشت جلوه دهید

می توانید بوتاکس کنید 

یکی  از روش های بزرگ نشان دادن چشمان تزریق بوتاکس است. بوتاکس باعث فلج شدن عضلات پیشانی شما می شود و با تزریق آن به کناره های چشم باعث کم شدن خطوط کناری جشمها می شوید.

این کار تاثیر بسزایی در درشت جلوه دادن چشمان شما دارد. زیرا با از بین رفتن خطوط کناری چشم باعث می شوید جلوه چشمهایتان در دید مخاطب بیشتر بشود. در نتیجه چشمان درشت تر به نظر می رسند.

فر مژه را فراموش نکنید

داشتن مژه های پر پشت که حالت دارد هم باعث می شود تا چشمان درشت به نظر برسند. اگر شما نیز از دسته افرادی هستید که مژه های کوتاهی دارید و نمی توانید آن ها را حالت دهید بهتر است از فر مژه استفاده کنید.

حالت دار شدن مژه ها حالتی از قاب گرفتگی به چشم های شما می دهد که جلوه صورت و آرایش را بیشتر می کند. تقریبا می توان گفت  مرحله پایانی آرایش چشمان همین مرحله مژه ها است.

سخن پایانی 

باید گفت آرایش چشمان یکی از مراحل مهم آرایش صورت است. این که بتوانیم جلوه ی بهتری به چشمان خود بدهیم خیلی مهم است. چشمان درشت برای زیبا جلوه دادن شما است بسیار مهم است. شما می توانید از روش های بالا برای این منظور استفاده کنید ، البته باید گفت راه های دیگر نیز برای این کار وجود دارد که با توجه به سلیقه خود می توانید از هر روشی استفاده کنید.

نظر شما در مورد روش های بالا چیست؟ شما چه روشی را انتخاب می کنید؟ نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا