ورزش و تناسب اندام

بهترین زمان روز برای ورزش کردن، کی می باشد؟

بهترین زمان روز برای ورزش کردن، کی می باشد؟

با برنامه های شلوغ ما ، یافتن وقت برای ورزش کردن دشوار است.

بین حرکات شغلی ، زندگی اجتماعی و تماشای سریال های مختلف ، فشردن تمرینات دشوار است. حتی اگر می دانیم که آنها برای سلامتی و تناسب اندام ما بسیار مهم هستند.

بنابراین ، بیایید دریابیم: بهترین زمان روز برای ورزش کی هست؟ اگر شما نیز به این موضوع علاقه مند هستید با حالیشه همراه باشید.

ورزش کردن در ابتدای صبح

از نظر منطقی ، تمرین در صبح مزایای زیادی دارد.

اول از همه ، قبل از اینکه روز خود را شروع کنید ، تمرینات خود را تمام و کمال انجام خواهید داد. این بدان معناست که شما روز خود را با اندورفین آغاز خواهید کرد. و احساس خوبی که می دانید قبل از ساعت 9 صبح ، کاری را انجام داده اید که برخی افراد در تمام طول روز موفق به انجام آن نخواهند شد. و این یک تقویت بزرگ نفس است.

بعلاوه ، شما نگران نخواهید بود که بعدازظهر یا عصر تمرین کنید. این می تواند یک آرامش باشد. وقت گذاشتن برای پختن شام ، معاشرت با دوستان و فقط یک آرامش که نیاز به زمان اضافی ندارید.

مزایا (به گفته علم!)

مطالعات مفهوم تمرین در ساعات صبح را پشتیبانی می کنند. مطالعه منتشر شده در Medicine and Science in Sports and ExerciseTrusted Source چگونگی پاسخ زنان به غذا را پس از اولین کار در صبح ارزیابی کرد. وقتی شرکت کنندگان – کسانی که دارای وزن بدن سالم بودند و کسانی که چاق بودند – به مدت 45 دقیقه تند راه می رفتند ، عکس های غذایی با ظاهر خوشمزه نسبت به زمانی که اصلاً ورزش نمی کردند حواسشان را پرت می کرد.

با توجه به این فعالیت صبحگاهی ، در روزهایی که شرکت کنندگان در صبح ورزش می کردند ، آنها همچنین فعالیت بدنی خود را در طول روز بیشتر از روزهایی که صبح ورزش نمی کردند ، افزایش می دهند. از مزایای اضافی ضربه زدن به باشگاه بدنسازی در صبح می توان به افزایش متابولیسم اشاره کرد که به این معنی است که شما کالری خود را در طول روز می سوزانید زیرا آنها را بیش از شب هنگام خواب می خورید.

دلایل دیگر برای تمرین در صبح: منبع معتبر نشان می دهد که احیای رژیم تناسب اندام در شب می تواند خواب شما را به خطر بیندازد. ورزش ضربان قلب و دمای بدن را افزایش می دهد. این بدان معناست که جلسات عرق در اواخر شب می تواند مانع از چشمی بسته شود. منبع معتبر نشان داده است که کار در ساعت 7 صبح ، در مقایسه با بعد از ظهر یا عصر ، ممکن است به افراد کمک کند شب با کیفیت بیشتری بخوابند.

یک استدلال دیگر که می تواند اولین تمرین را در صبح انجام دهد این است. که ورزش با شکم خالی می تواند چربی بیشتری بسوزاند. هنگام تمرین با معده خالی ، ورزشکاران می توانند تا 20 درصد چربی بسوزانند. این یک شاهکار قابل دستیابی بیشتر در صبح ، قبل از صبحانه است. تا بعد از یک روز کامل که باید در آن منظم غذا بخورید!

ورزش کردن در بعد از ظهر یا شب

اگرچه به نظر می رسد صبح وقت ایده آل برای تمرین است ، اما ورزش در بعد از ظهر یا بعد از کار مزایای اثبات شده خود را دارد. برنامه ریزی برای یک تمرین شب ممکن است به این معنی باشد که شما صبح ها اضافی ورزن دارید اما فواید دیگری نیز دارد.

مزایا (به گفته علم!)

یک مطالعه منبع معتبر دریافت که توانایی بدن شما برای انجام قله ها در بعد از ظهر. دمای بدن در طول روز افزایش می یابد ، عملکرد و قدرت عضلانی ، فعالیت آنزیم و استقامت برای عملکرد را بهینه می کند.

بین ساعت 2 بعد از ظهر و ساعت 6 عصر ، دمای بدن شما در بالاترین حد است. این ممکن است به این معنی باشد که شما در طی مدت زمانی که بدن شما در آماده ترین حالت تمرین است ، ورزش می کنید. و به طور بالقوه آن را به موثرترین زمان روز برای تمرین تبدیل می کنید.

علاوه بر این ، سینتیک جذب اکسیژن در عصر سریعتر است. به این معنی که شما از منابع خود با سرعت کمتری و موثرتر از صبح استفاده می کنید. تمرین در صبح همچنین می تواند به گرم کردن اضافی به برنامه روزانه شما نیاز داشته باشد. که می تواند تمرکز تمرین شما را از بین ببرد.

پرونده تمرین بعد از ظهر و عصر همچنان ادامه دارد. در بعد از ظهر و عصر ، زمان واکنش شما سریعترین زمان را دارد. که برای تمریناتی مانند تمرین با شدت زیاد (HIIT) یا سرعت کار روی تردمیل مهم است. اواخر بعد از ظهر همچنین زمانی است که ضربان قلب و فشار خون شما پایین است ، که ضمن بهبود عملکرد ، احتمال آسیب دیدگی شما را کاهش می دهد.

اگرچه برخی ممکن است افراد را در مورد اینکه چطور ورزش در شب می تواند خواب شما را مختل کند هشدار دهند. با این حال یک مطالعه نشان داد که کسانی که عصرها وزنه می کشند با کیفیت بهتری می خوابند. و بیشتر از کسانی که صبح تمرین مشابه انجام می دهند می خوابند.

حکم

خوب چه زمانی بهتر است؟ در حالی که این علم و مطالعات متناقض به نظر می رسند ، یک چیز واضح است: مهم نیست که کار در هر ساعت از روز انجام شود.

آنچه واقعاً مهم است این است که شما زمانی از روز را پیدا کنید. که برای شما مناسب باشد و متناسب با برنامه شما باشد. سپس به آن پایبند باشید. با ثابت نگه داشتن رژیم تمرینی خود در هر روز در یک زمان مشخص ، می توانید در تمرینات پیشرفت بیشتری داشته باشید. آیا این چیزی نیست که واقعاً مهم است؟

نظر شما در مورد این موضوع چیست؟ شما چه زمانی را برای ورزش کردن مناسب می دانید؟ لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا